Mia jõulumaa 2009-2013

Korraldasime Mia jõulumaad viis aastat. Alustasime 2009 Polli Loomaaias, kuid seal jäi meil kitsaks ja me olime sunnitud otsima uut toimumispaika. Nii leidsimegi Viikingite küla, kus olime 2010-2012. Viikingite viimasel aastal saime selgeks, et ka sinna me enam ei mahu – pidime osa gruppe ja soovijaid jätma värava taha ja see tegi kõigi meie meeled väga kurvaks. Otsisime siis järgmist kohta ja ilus juubeliarv lõi ette Paunküla Heaolukeskuses.

Mia jõulumaa eesmärk oli aidata vähekindlustatud peresid, kes said jõulumaale tasuta sisse. Nii nagu ka Koerhaldjas Mia muusikalil. Selge on see, et ükski niisugune projekt ei sünni ilma toetajate ja vabatahtlike abita. Oleme neile kõigile äraütlemata tänulikud nii et sõnu lausa polegi.

Mia jõulumaa põhiprogramm oli igal aastal sama, aga sisu oli erinev. Meil olid seal ka omad traditsioonid nagu tasuta hernesupp ning koha peal keedetud vaarikavarre tee. Iga laps sai jõuluvanalt ka toreda kingituse. Kogu programm oli vahvalt kokku seotud ühe Mia looga, kus lapsed täitsid Mia osta. Seega on Mia jõulumaale kirjutatud lood põhjus, miks meil täna on nii Mia raamat kui ka muusikal.

Mia jõulumaad külastas kõigi aastate jooksul kokku üle 8000 väikese ja suure külastaja.

Jõulumaa pole meie südamest ja unistustest kunagi päriselt kadunud. Me toome ta tagasi. Aga siis juba päris oma kodus ja veel ägedamal kujul.

Kes tahab vanu aegu meenutada ja uurida, kuidas siis ikka täpselt oli, siis seda saab teha Mia jõulumaa blogist.