Inimesed

Kadi_Urbas2Kadi on peakorraldaja ja kõige selle asja algataja. Hariduselt fotograaf, fotograafina töötanud täpselt 0 päeva ega luba kellelgi ennast fotograafiks nimetada, sest muidu tema meelest solvatakse neid, kes päriselt fotograafidena oma leiba teenivad. Asutas MTÜ, et teha noorteajakirja. Üks number ilmuski, edasi tuli masu. Siis aga, et mitte niisama passida, otsustas ta teha korra jõulumaad. Selgus, et sellest korra asjast on välja kasvanud tänane asi ja see korra kestab juba 2009. aastast. Pole vist vaja öelda, et Mial alates algusest.

Ando_UrbasKadi abikaasa. on endine ajakirjanik ja oli kuus aastat Praktiline arvutikasutaja ajakirja tegevtoimetaja, sai kunagi Kadi tekstide toimetamise eest palka ;). Nüüd saab ta selle eest ainult koristatud tuba ja sooja toitu. Teab palju paljudest asjadest. Igapäevaselt on tal oma osalus väikeses IT-firmas. On nö mitteameltikult ka mtü juhatuses (ehk et me pole b-kaardile kandud aga reaalis on nii välja kukkunud). Ando suurim oskus on lahendada kõike seda, mida teised ei oska ja meie usume, et tal on võluvõimed – kus iganes peaks tüli tekkima, suudab tema lahendada selle olukorra nii, et kõik osapooled on rõõmsad ja usuvad, et on võitnud. Väga tüüne ja mõistlik tüüp. Tema lemmiklause on: “Pidage nüüd hoogu!” Mial olnud algusest peale, päris päris algusest, enne kõiki vabatahtlikke, sest ta ju elab Kadiga.

Agne_SoomeTegeleb klientidega ja kõigega mis puudutab piletimüüki. Tänavu hoiab ka eelarvel silma peal. Väga punktuaalne tüüp ja töötab igapäevaelus Swedbankis IT-projektijuhina. Eelarved jms puntkuaalsusevärk on tema igapäeva töö. On nö mitteametlikult ka mtü juhatuses. Agnega võib kindel olla, et temaga koos olles leiab oma seltskonna pimedas metsas alati üles ka siis, kui tundub, et pole aimugi, kuhu suunas laagriplats jäi – tema väga laheda kõkutamise tunneb alati ilmeksimatult ära. Agne lemmiklause on: “ Te olete hullud!” (ja kindlasti mitte ilma kõkutamiseta!) ja “Nii äge!” Mial olnud algusest peale.

Annely-JarvsaluTegeleb sponsorite otsimisega. Tema võimed on sellised, et ta müüks eskimole lume ja enda vanaema ka takkapihta, kui vaja. See on uskumatu! Kui me ühel päeval vajaksime taevast päikest, siis ta leiutaks viisi kuidas see meile taevast alla tuua. Igapäevaslt tegelebki Berolinas müügiga. Vabal ajal käib pulmas õhtujuhiks ja vaatab, et pruutpaar ikka õnnelik oleks. Annely lemmiklause on: “Noh, hakkame pihta!” Mial alates 2010. aastast.

Ivar_J2rvsalu2Annely abikaasa. Teeb kõike sellist, mis vajab nuputamist. Tema ehitatud on muusikali “Koerhaldjas Mia”  majad, kirst, tema leiutatud on ka lõke, mis laval paistiskii reaalselt nagu lõke! Selline peedist-pesumasinale-trumli mees. Ja ühtlasi teeb ta kõike seda, mida tema abikaasa – Annely välja mõtleb, et vaja teha on, sest talle lihtsalt nii väga meeldib oma naisele pidevalt kuud ja tähti taevast alla tuua. Nad on väga äge paar. Ivari lemmiklause on: “Teeme ära!” Mial olnud alates 2012. aastast.

MerleMeie personalipäkapikk. Tema osa on olnud see, et otsida vabatahtlikud kokku, tegeleda nende logistika, küsimuste ja koolitamisega. Igapäevaselt töötab SEB panga personaliosakonnas. Merle on väga asjalik ja ettevõtlik ning päikseline isiksus. Kui Merlelt küsida, mida kellelegi kinkida, siis vastab ta sulle kõhklematult: “ Raamat!”. Merle on nagu sahk – kui ta ikka midagi teha võtab, siis see ka tehtud saab. Kõik mida ta välja ütleb on väga selgelt aru saadav ja täis konkreetsust. Merle lemmiklause on: “Täitsa naksakas!” või (kulm kipras) “Mismõttes?” Mial olnud alates 2012

Gertu_VahtreGertu ülesanne on olla kohal siis, kui Kadil on vaja mingeid asju kuskilt välja ajada ja ta ise ei jõua. Tema on meile siis hankinud supikatlaid, kohvitermoseid jne. 2015. aastal soovis ta endale natuke tähtsamat ülesannet kui lihtsalt stand-by peal olla. Seda me talle ka lubasime – tema asjaks on jäänud kõik e-poe osa. Tellimuste vastuvõtt ja täitmine, kaubaga tegelemine, ära saatmine. Gertu soojus ja siirus sulatab südameid. Gertu lemmiklause on: “Juba jooksen!” Mial olnud alates 2009 ehk algusest.

Mari-Ann_KassMari-Ann alias Mann on platsil täiesti uskumatute võimetega noor daam. Kasvas Mial üles, alustas siis, kui oli 14. Sellest peale on ta olnud sündmuse ajal Kadile parem ja vasak käsi ehk teeb-kõike-teab-kõike inimene. 2015 organiseeris Mia lasteala ühel spordiüritusel. Tuleb ka muul ajal alati appi, kui on tarvis. Mann on hullem kui Figaro – siin ja seal ja siis veel kolmandas ja kümnendas kohas. Tema lemmiklause on (ühe koha peal põrgates): “Anna tööd! Anna tööd! Anna tööd!” ja “Nii äge-nii äge-nii äge!” Mial olnud algusest peale. Hetkel lapsehoolduspuhkusel.

Rain_KõrgmaaRain on paremaks ja vasakuks käeks Mannile. Muusikalis on ta väga tähtsal kohal lavatööline. Igapäevaselt töötab progejana ühes start-up ettevõttes. Tohutult äge natuur ja väga leidlik ning loominguline – kui on ikka vaja mingit lahendust, siis võib kindel olla, et ta leiab selle. Ükski tehniline jukerdus teda ka ei hirmuta. Tema lemmiklause on: “Selge! Saab tehtud!” Mial alates 2013. Hetkel lapsehoolduspuhkusel.

aune-pastAune on meiega esimest aastat ja tema ülesandeks on korraldada kõiksugu suhteid ja koostada tekste. Aune hakkas meile kohe meeldima – ta on lihtsalt nii soe ja armas ja see viis kuidas ta mõtleb! Täiesti meie masti inimene. Aune imepärane anne on suunata inimesi ja mõtteid pehmelt ja olla isegi seal selline hella ja pehme käega, kus oleks on põhjust nõudlik olla ja jalgu trampida. Aga ta ei trambi, ta lihtsalt suunab meid hellalt ja me kuuletume. Aune lemmiklause on: “Aga kui teeks nii….?”

kadri_umblejaKadri ülesandeks on teha kõik ilusaks, mida ilusaks vaja teha – kutsed, plakatid, flaierid, järjehoidjad, etenduse kava jne. Ta on meie imeline aare, sest ilma temata ei suudaks me edastada oma “nägu”. Kadri tehtud on ka need imelised pildid Mia muinasjuttude raamatus ning Mia memoriini kaardid. Iga tema “pintsli” tõmme on nagu kunstiteos ja see kiirus! No see kiirus on ikka uskumatu! Meie usume, et üsna peatselt saame temalt võetud autogrammid kalli raha eest maailmaturul maha müüa, sest ta on lihtsalt nii andekas. Ei ole võimalik, et ta kuulsaks ei saa! Mial olnud alates 2013, kui vajasime raamatule kunstnikku, täiskohaga kujundaja alates aastast 2015.

KatiKatrein alias Kati on olnud Mial algusest peale taustal lakmuspaberiks ja leiutajaks ja ilmaennustajaks. Kui me ei mõelnud – 25 kraadisele külmale, siis tema ütles, et no niikuinii tuleb. Ja tuligi! Viimased aastad jõulumaal me keelasime tal ilma kohalt suud avada. Kõigi parima tervise huvides. Katil on imetabane võime teha ei millestki midagi ja leida üles kõik kitsaskohad, millele ülejäänud 10 või 50 mõelnudki ei ole. Tema lemmiklause on: “Aga mis siis kui….?” Põhituumikus alustas 2015, aga Mial olnud algusest peale.

Andreani_ReederTema on meie varumees taskus, keda kutsume appi siis, kui oma põhijõududega enam hakkama ei saa. Ta ise on oma staatusega väga rahul – kogu aeg midagi tegema ei pea, aga samas saab olla meiega ja olla kursis. Kuna ta kuuleb ikka ja jälle meie käest, mida ta tegema on pandud, enne kui temalt on küsitud, siis on tema lemmiklause: “Olen või? Aa, no okei siis jah, ju ma siis olen.” Mial alates 2011 aastast.

MärtenMärten on meie teine abiline, kes samuti ei jõua oma muu elu kõrvalt igapäevaselt palju teha, aga ometi ei taha meie juurest ära minna, sest meil on lihtsalt nii tore. Tahab olla kursis ja aidata, kui meil on tõsine häda kuskil, kus tema oskab abiks olla. Igapäevaselt töötab E-koolis progejana. Huvitav ning vaikne tüüp ja väga nunnu! Oskab küsida hoopis teistmoodi küsimusi. Tema lemmiklauseks on vaikne noogutus suure ajuragina saatel. Mial olnud alates 2011.